6/10 ดี
20 กุมภาพันธ์ ค.ศ. 2025
Anmeldelse af ophold på hotellet, 09 feb - 15 feb.
Starter med det positive.
Personalet og rengøringen var helt i top. VI kom søndag formiddag og receptionisten, som fortalte os at hun var ny, var meget imødekommende og serviceminded. Stor ros til hende. Resten af personalet var også meget servicemindet, stor ros til dem alle.
Morgenmad var rigtig god. Maden smagte utrolig godt og kunne få bacon og æg, som var helt i top. Har prøvet morgen mad mange gange, grundet rejser med arbejde, så har lidt erfaring her.
Værelset var ikke så stort. Vi valge et "normalt" værelse, så tænker dette måske er standard. Sengen var ikke så god, kan dog være at vi er vant til en rigtig god kvalitetsseng hjemmefra.
Vinduerne ud til gaden var ikke så gode. Vi kunne høre støj fra gaden og der kom kold luft ind gennem vinduerne. Heldigvis er Lucerne ikke så støjende om aftenen, så vi kunne sove, trods trafikken.
Hotellet har Penthouse hvor der bliver festet. Desværre kan det høres tydligt. Vi havde værelse på 2. etage og kunne sidste aften, fredag, ikke sove. Så vi var trætte da vi tjekkede ud og skulle rejse hjem igen.Umuligt at sove på toget, så kunne have været rart med nattesøvn.
Nogle aftener var der meget uro på gangene fra andre gæster og dette kunne tydligt høres.
Meget skuffet over deres "Gym". Var en af grundende til at hotellet blev valgt. To små rum med lidt maskiner i, så dette blev ikke brugt.
Alt i alt en ok oplevelse. Havde nok forventet mere til prisen. Det der trækker op i andmeldelsen er personalets Service og Rengøring.
John Pierre
John Pierre, ทริป 6 คืน
รีวิวจากผู้เข้าพัก Hotels.com ที่ตรวจสอบแล้ว